Baca Tipi Sulu Filtre

Hava kirliliği günümüz 21.yy’ında büyük bir yer edinmektedir.  Hava da bulunan kurun gibi a­ğır metaller kan hücrelerinin bozulmasına ölümle sonuçlanabilecek hastalıklara yol açmaktadır. Buna örnek sanayileşme devriminin başında oluşan kirli hava ile İngiltere’de yaşanan toplu ölümlerdir.

Baca tip sulu filtre, işletmelerde, fabrikalarda bulunan kirli ve zehirli havanın atmosfere salınmadan önce kirli havanın filtrelenerek daha temiz bir havanın atmosfere salınmasını sağlar. 
Baca tipi sulu filtreler atmosfere zararlı gaz salınımı yapan işletmelerin tamamı için yasal zorunluktur. Su tüketimi minimumdur ve karbondioksit oranının düzenlediği için havayı %90 oranında temiz tutar. Aynı zamanda zorunlu olmasıyla birlikte TSE standartlarına uygundur.
A­ğır sanayi işletmelerinde, kimyasal gaz çıkışı riski bulunan veya do­ğrudan gaz çıkışı  yapan işletmeler için baca tipi sulu filtre olmazsa olmazlardandır.

 

 Sulu filtre, restoran, bar, fırın gibi kimyasal içeri­ği olmayan buna karşın ortama kokuyu yayan işletmelerin kullanması gereken sistemlerdir. Sulu fitreler restoranlar, alışveriş merkezleri, lokantalar gibi işletmelerde zorunlu kullanılan havalandırma ekipmanlardır. 
Ayrıca Kömür ve Fuel – Oil gibi yüksek kükürt oranlı yakıtlardan kullanılan kazanlardan ve odun fırınlarından bacaya verilen duman gazları içerisinde bulunan kül, kurum ve partiküllerin tutulmasını sa­ğlayan, kükürt dioksit seviyesini dengeleyen sistemdir.

Sulu sistem baca filtrelerinin verimli bir şekilde çalışması ve ölçümlerde gerekli de­ğerleri sa­ğlaması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması doğru bir dizayna sahip olması gerekir, yeterli miktarda su püskürtmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle gerekli tasarımın çalışması yapılmalıdır. Aksi takdirde sulu baca filtresi sisteminden yeterli verimi alamazsınız. Sulu baca filtresinin montajında öncelikle baca borusu çıkışına filtre alt aparatı kullanılarak monte edilir. Ardından kazan gücüne ve yakıtın cinsine göre filtre ebatları değişiklik gösterir. Su giriş ve tahliye boruları takıldıktan sonra montaj işlemi sonlandırılır. Sulu baca filtreleri konusunda Bimm havalandırma sistemi en iyi dizayn en verimli filtre ile her zaman yanınızda. Bu sistem ayını zamanda davlumbaza yakın takıldığından baca yangın riskini de sıfıra indirmektedir. Yine bu sistem sayesinde çatıya kadar çıkan metrelerce boruyu kullanmak zorunda kalmayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir