Esnek Hava Kanalları Kullanımı

Esnek Hava Kanalları sağlamlığı ile bilinir ve bu yüzden tercih edilir. Yapılırken odun kömürü, odun Hindistan cevizi kabuğu, linyit ve daha bir çok malzeme kullanılabiliyor ve bu onu daha da kullanılabilir yapıyor.

Esnek Hava Kannalları herhangi bir yangın durumunda ateş geçirmez ve yanmaz bu sayede içinde ateş ile etkileşime girecek bir gaz varsa bile herhangi bir sorun olmadan geçiş devam ediyor. Bu da yangının daha da büyümesini engelliyor.  Aynı zamanda esnek hava boruları ezilmeye bükülmeye ve kesilmeye dayanıklıdır herhangi bir beklenmedik durum ya da kaza sonucunda bir sorun çıkartmaz ve durumu kontrol altına almanız kolaylaşır. İçeriden dışarı, dışarıdan içeri asla hava geçirmez etkileşim olmaz. Bu özellikleri normal olarak onu daha uzun ömürlü yapıyor. Bu kadar iyi özelliğinin yanında kötü yanları da yok değil ne yazıkki 2 metreden fazla kullanımı bazı sorunlara yol açıyor

2 metreden fazla kullanım içerisinde ki hava akışını neredeyse yok denecek kadar azaltıyor. Bu sorun da diğer tüm özelliklerini boşa çıkartmaya yetiyor da artıyor. Bu yüzden her zaman 2 metreden az kullanılmaya dikkat edlilir.

Esnek Hava Boruları 2 ye ayrılıyor ısı izoleli esnek hava boruları ve izole olmayan esnek hava boruları

Isı izoleli takviyeli PVC flexible hava kanalları ise, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme, atık gaz ve toz aktarma sistemleri için özel olarak dizayn edilmiş, çok amaçlı bir ısı izoleli  flexible hava kanalıdır.

Aşırı titreşimli ve/veya sürekli hareketlilik gerektiren sistemlerde kullanılabilir. Son derece mukavim takviyeli PVC şeritlerin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilen PVCAFS izolesiz PVC flexible hava kanallarının cam yünü ile izole edilmesiyle üretilmiştir.

İzolasyon malzemesinin üzerine PE ceket yani nem bariyeri giydirilmiştir.

izolesiz alüminyum flexible hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz sistemleri için özel olarak dizayn edilmiş, çok amaçlı bir izolesiz (yalıtımsız) flexible hava kanalıdır.

Çok katlı laminasyonlu alüminyum ve polyester malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir