Sulu Filtre Nedir ? Nerelerde Kullanır ?

Sulu Filtre
Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek amacıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınarak içerinin havasının değiştirilmesi işlemine havalandırma denir . Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak için iyi bir havalandırma sistemi seçilmelidir . Bir ortamı ısıtma, soğutma veya havalandırma için ilk yapılması gereken işlem uygun sisteme karar verilmesidir . Bunlardan biride Sulu Filtredir.
Sulu filtre restoran , pide salon gibi kimyasal içeri­ği olmayan buna karşın ortama kokuyu yayan işletmelerin kullanması gereken sistemlerdir. Sulu fitreler restoranlar alışveriş merkezleri lokantalar gibi işletmelerde zorunlu kullanılan havalandırma sistemidir . Sulu filtre baca gazının atmosfere karşı olmasından önce temizlenerek sisteme sallanmasını sağlar. Sulu sistem baca filtrelerinin verimli bir şekilde çalışması ve ölçümlerde gerekli de­ğerleri sağlaması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması, yeterli miktarda su püskürtmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle gerekli tasarım çalışması yapılmalıdır. Aksi takdirde sulu baca filtresi sistemi verimsiz çalışacaktır.Sulu sistem filtre ünitesi yemek kokuları (ızgara ,balık vb. kokular) dumanlı hava, zehirli hava, a­ir tozların atmosfere atılmadan önce temizlenmesini sa­ğlar. Kirli hava, özel olarak tasarımını yapılmasını BİMM Marka yıkama ünitesinde yıkanarak ya­ğı ve tozu % 80 oranında, kokuyu %70 oranında aktif karbonlu filtre ünitesiyle temizler. Sulu Sistem Filtre Ünitesi Aspiratörle birlikte ayrı ayrı üretilir. 2.000 m³/h -25.000 m³/h de­ğerleri arasında özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Yıkama ünitesi içi 2 kat antipas siyah sacdan diğer elektrostatik toz boyalı olarak üretilmektedir. istek doğrultusunda paslanmaz olarakda imalatı yapılmaktadır.
Sulu Filtre restorant , pide salonları , pastane gibi yerlerde sıklıkla kullanılan havalandırma çeşididir . İnsanların kokudan rahatsız olmamaları için kullanılan bu havalandırma sistemi çoğu işletmelerde kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir