Sulu Filtre Kullanım Alanları

Sulu Filtreler
Sulu baca filtreleri, baca gazı, duman yıkama ve filtreleme için tasarlanmıştır. Özellikle yüksek kükürt oranlı fueloil gibi sıvı yakıtlar yakan kalorifer kazanları ve ısıtma sistemlerinde sulu baca filtreleri tercih edilmelidir. Restorantlarda ki çıkan kokuları önlemek amacıylada kullanılır . Kömür gibi katı yakıt yakan kalorifer kazan bacalarında da sulu filtreler kullanılabilir.
GENEL KULLANIM YERLERİ
Restoranlar mangal davlumbaz duman olan her sisteme sanayiler boya yapılan işyerleri … Katı yakıtlı kalorifer kazanlarında siklon filtreler daha çok tercih edilmektedir.Sulu filtreler in fiyatları baca çıkışına göre ve kalorifer büyüklüğüne göre özel olarak tasarlanarak belirlenmektedir. Sulu baca filtresi fiyatı gerekli veriler ışığında ve belirli oranlarda mühendisimizce tasarlandıktan sonra bildirilmektedir. Sulu filtre sistemlerinin fiyatları için kullandığınız kalorifer kazanı tipi ve kalorisini belirterek lütfen bize danışın.Sulu baca filtreleri 316L paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Baca çıkışında çeşitli zehirli ve aşındırıcı gazlar bulunduğu için normal sacdan imal edilen sulu baca filtre sistemleri kısa ömürlü olur. Bu yüzden sulu sistem baca filtresi fabrikamızda paslanmaz sacdan imal edilmektedir.
Sulu Baca Filtresi Nasıl Çalışır?
Sulu baca filtresi çatıdaki baca çıkışına tam oturacak şekilde üretilir. Gelen baca gazı genişleyen sulu baca filtresi haznesinden geçerken nozullardan püsküren su ile karşılaşır. Nozullar suyu pülverize ederek duman içerisinde taşınan zararlı partikül ve kurumların karşılaşması sonucu filtreleme sağlar.Sulu sistem baca filtresi içerisinde püskürtülen su aşağı düşerken partikül ve kurumları tutarak kirlenir. Kirlenen su hazne içerisinde birikerek aşağıdaki tahliyeden atılır. Tahliye edilen kirli su kanalizasyona deşarj edilir.Sulu sistem baca filtrelerinin verimli bir şekilde çalışması ve ölçümlerde gerekli değerleri sağlaması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması, yeterli miktarda su püskürtmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle gerekli tasarım çalışması yapılmalıdır. Aksi takdirde sulu baca filtresi sistemi verimsiz çalışacaktır.Sulu baca filtrelerini genellikle merkezi sistem kalorifer kazanı olan siteler, okullar vb. tercih etmektedirler. Bu gibi yerlerde baca gazı denetimleri olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir